Duyurular

Bursa Büyükşehir Belediyesi

2021 yılının açılışını, offline final etkinliğiyle Bursa Büyükşehir Belediyesi iş birlikteliğinde gerçekleştirecek The Academys, yılın ilk belediye destekli espor turnuvasını duyuruyor....

Devamını Oku

Dünya'nın İlk Espor Eğitim Şirketinden Bilimsel Bildiri

2016 yılında globalde sektörün eğitim misyonunu üstlenen The Academys 2020 yılının son haberi olarak Türkiye’nin ilk, Dünya’nın ikinci akademik araştırma yapan espor şirketi oldu...

Devamını Oku

TESFED Türkiye Kupası

The Academys, Türkiye’nin tek resmi espor kupası Bitexen TESFED Türkiye Kupası’yla karşınızda. TESFED tarafından düzenlenen ve The Academys organizatörlüğünde ilerleyen Bitexen TESFED Türkiye Kupası; Bitexen, Parafree, JBL Quantum ve Red Bull’un da sponsorluğunda....

Devamını Oku

Türkiye'nin Teknoloji Lideri Esporda!

Genç jenerasyona ulaşma yolunda markaların yıldız sektörü esporu ve esporun yıldızı The Academys’i tercih eden Vestel’in ilk entegrasyonunu haziran ayında Kupa Vestel adı ile gerçekleşti. Alınan güzel geri dönüşler ve gösterilen yoğun ilgi sonrasında Kupa Vestel’in artık bir seri olarak 6 ayda 10 turnuva ile sizlerle olacak.

Devamını Oku

The Academys İle Espora İlk Adım

CS:GO ve Fifa 20 oyunlarının turnuvalarını gerçekleştirdiğimiz Boyner Game Cup ekinliğinde turnuva organizasyonu işine giriş çalışmamızı tamamladık. Kültüre ve gençlere sunduğumuz hizmetlerde olduğu gibi bu alanda da bizleri yalnız bırakmayan oyuncu dünyası sayesinde...

Devamını Oku

Kültüre katkımız fuarlar ile devam ediyor

Oyun turnuvaları, dans yarışmaları, çekilişler ve VR deneyim alanları gerçekleştirdik. Bunlarla da yetinmeyip The Academys farkıyla sektörün güçlü isimleriyle konuşmalar gerçekleştirip insanlara sektörü sektörün içinden gösterdik. İlklere olan sevgimiz ile fuarın ilk Satranç Etkinliği’ni ve Yağlıboya Sanat Etkinliği’ni de gerçekleştirerek imzamızı attık

Devamını Oku

Kuruluşun Başkenti Bursa'da The Academys Açılışı

2021 yılının açılışını, offline final etkinliğiyle Bursa Büyükşehir Belediyesi iş birlikteliğinde gerçekleştirecek The Academys, yılın ilk belediye destekli espor turnuvasını duyuruyor.

2021 yılının açılışını, offline final etkinliğiyle Bursa Büyükşehir Belediyesi iş birlikteliğinde gerçekleştirecek The Academys, yılın ilk belediye destekli espor turnuvasını duyuruyor.

Gençlere ve gençliğe desteğiyle 2021’e başlayacak Bursa Büyükşehir Belediyesi, turnuvaların kazananlarına verilecek büyük ödüllerle de genç istihdamın büyük sektörlerinden espor sektörüne ilk adımını atmış olacak. Eğitimleri ve hizmetleriyle sektörün profesyonel genç istihdamında söz sahibi The Academys, Bursa Büyükşehir Belediyesi iş birlikteliği ile geleceğimizi şekillendirecek gençlere espor etkinliğinde kendilerini gösterme şansı sunuyor.

1 Ocak 2021 tarihinde kayıtların başlayacağı Bursa Espor Turnuvası 4 farklı oyunda oyunculara mücadelelerinde ev sahipliği yapacak. FPS türünde Zula, spor türün Fifa 21, Battle Royale türünde PUBG ve PUBG Mobile oyunlarının oynanacağı turnuvanın 11 Ocak ile 17 Ocak arasında gerçekleşmesi planlanıyor.

17 Ocak’ta Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur AKTAŞ’ın da katılımıyla gerçekleşecek büyük final canlı yayınlanacak ve oylamaları kazanan turnuva oyuncularının ödül teslim töreninde belediye başkanımızla röportajları yayına renk katacak.

Dünya'nın İlk Espor Eğitim Şirketinden Bilimsel Bildiri

2016 yılında globalde sektörün eğitim misyonunu üstlenen The Academys 2020 yılının son haberi olarak Türkiye’nin ilk, Dünya’nın ikinci akademik araştırma yapan espor şirketi oldu

2016 yılında globalde sektörün eğitim misyonunu üstlenen The Academys 2020 yılının son haberi olarak Türkiye’nin ilk, Dünya’nın ikinci akademik araştırma yapan espor şirketi oldu

2019 yılından bu yana sektöre araştırmaları ve analizleriyle ışık tutan değerli akademik oluşum, 2020 yılı sonu itibariyle bu kutsal yolda çözüm ortağı olarak sektörün parlayan yıldızını seçti. 40 akademisyenle birlikte sektör içindeki verileri daha okunabilir ve bilimsel tezlerde kullanılabilir hale getirmek için çalışmalarını sürdüren araştırma merkezinin güven oyu The Academys’ten yana oldu.

Kuruluşumuzdaki sektörün profesyonelleşmesi ve genç istihdamı arttıracak eğitimlerle herkesin sevdiği sektörde, doğru yerde, nitelikli şekilde iş bulabilmesi misyonunda şaşmadan ilerlememizin meyvesi olarak; vizyonumuza paralel çalışmaları Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi çatısı altında gerçekleştiren Sn. Yasin Nuri Çakır’ın ve değerli kadrosunun bizleri tercih etmesi, şirket kültürümüz için paha biçilmez bir değer niteliğindedir.

Gençlerin bizlere, geleceğimizin gençlere emanet olduğunun bilincinde ilerliyor; bu büyük iş birlikteliğinin güzel sonuçlarını en kısa sürede paylaşmanın heyecanını yaşıyoruz.

21. yüzyılın yenilikçi akademisi The Academys imzasıyla

TESFED Türkiye Kupası

The Academys, Türkiye’nin tek resmi espor kupası Bitexen TESFED Türkiye Kupası’yla karşınızda.

TESFED tarafından düzenlenen ve The Academys organizatörlüğünde ilerleyen Bitexen TESFED Türkiye Kupası; Bitexen, Parafree, JBL Quantum ve Red Bull’un da sponsorluğunda 2020 yılına damga vuracak

IeSF (International Esports Federation) Dünya şampiyonasına katılacak ve ülkemizi temsil edecek 3 oyunda 3 milli takım seçmelerini de içeren turnuvamız tam 10 farklı oyunla da oyun severlere rekabetçi mücadeleyi yaşatıyor

15 Milyonun üstünde erişim alan organizasyonun web site, canlı yayın ve organizasyon işlerini gerçekleştiren şirketimiz, oyuncuların katılım anından son mücadeleye kadar maksimum eğlencesini ve memnuniyetini gözeterek bu eşsiz turnuvadaki katılımcılarla bir tam 76 gün boyunca bir aradaydı.

Toplamda 1 milyonun üstünde canlı izleyici sayısına ulaşan turnuva final yayınlarında markaların kampanyalarının ve ürünlerinin tanıtımlarının yapılmasının yanı sıra seçilen MVP’ler ve kazanan takımlar sürpriz ödüllerin sahibi oldu.

725 mücadelenin oynandığı organizasyonda hizmet sunan 52 personelimiz başta olmak üzere tüm çalışma arkadaşlarıma, sponsorlara, izleyen/katılan oyunculara ve elbette Türkiye esporuna katkılarından dolayı Türkiye Espor Federasyonuna sonsuz teşekkürler.

Türkiye’nin espor akademisi The Academys, espor milli takımlarımıza gelecek mücadelelerinde başarılar diler.

Türkiye'nin Teknoloji Lideri Esporda!

Sektöre kattığımız markalara bir yenisi daha, Kupa Vestel ile esporun yeni teknoloji lideri huzurlarınızda!

Genç jenerasyona ulaşma yolunda markaların yıldız sektörü esporu ve esporun yıldızı The Academys’i tercih eden Vestel’in ilk entegrasyonunu haziran ayında Kupa Vestel adı ile gerçekleşti. Alınan güzel geri dönüşler ve gösterilen yoğun ilgi sonrasında Kupa Vestel’in artık bir seri olarak 6 ayda 10 turnuva ile sizlerle olacak.

Tüm platformlarda gerçekleşecek 9 farklı oyunun turnuvası ile her turnuvada 3.5 milyonun üzerinde erişim kazandırdığımız bu seride büyük ödülleri kazananlarla buluşturmanın yanı sıra biz oyuncuların en çok ihtiyaç duyduğu Vestel ürünlerinin de turnuvaya özel kampanyalarını duyuruyoruz

Twitch.tv/kupavestel kanalında bugüne kadar 6200 saat izlenmeye ulaştığımız bu iş birlikteliğinde katılımcılara 7/24 canlı destek hizmeti sunduğumuz Discord sunucumuzla marka aidiyeti ve güveni inşa etmenin yanı sıra kullanıcı ve katılımcılardan topladığımız feedbackleri markayla paylaşarak ARGE ve ÜRGE alanında kolay şekilde görüş toplamalarına da yardımcı oluyoruz

2020 yılında evde kalmayı eğlenceli hale getiren turnuvalarımızdaki iş birlikteliği için Vestel’e ve bizleri yalnız bırakmayan değerli oyuncularımıza teşekkür ediyoruz.

The Academys, Türkiye teknoloji liderinin esporunu gururla sunar!

Sektörün Güçleri Birleşiyor

Sektörün Güçleri Birleşiyor

2016 yılından bu yana sektöre eğitimli çalışan ve istihdam hacmi sunan The Academys, oynarken kazanmak isteyen oyunculara hizmet sunan Gamer Arena ile anlaştı.

Anlaşma kapsamında turnuva ve tanıtım işlerini gerçekleştirdiğimiz Gamer Arena’nın oyuncular arasındaki bilinirliğini arttırma çalışmalarımız başladı. Açılan Twitch.tv/gamerarena_com sitesi ile gerçekleştirilen turnuvaların final maçlarını izleyicilerle buluşturmanın yanı sıra influencer anlaşmalarında da çözüm ortağımızın her başarısı göğsümüzü kabartıyor.

Turnuva operasyon, sosyal medya desteği, görsel iletişim ürünleri üretimi, canlı yayınlar gibi birçok farklı alanda hizmet verdiğimiz, Hakan Baş ve eski Riot Ülke Müdürü Bora Koçyiğit gibi başarılı girişimleri ve başarılı girişimlere verdikleri destekleriyle tanınan yatırımcıları bulunan bu oluşum yakın gelecekte oyuncuların düello arenası olarak gücüne güç katacak.

Sektöre desteğini eğitim ve marka entegrasyonlarının yanı sıra sektördeki markalara destekleriyle sürdüren The Academys olarak Türkiye esporunun yanındayız

The Academys ile Espora İlk Adım

Esporun 2020 kreasyonunu Boyner Game Cup ile sunuyoruz

Esporun 2020 kreasyonunu Boyner Game Cup ile sunuyoruz

CS:GO ve Fifa 20 oyunlarının turnuvalarını gerçekleştirdiğimiz Boyner Game Cup ekinliğinde turnuva organizasyonu işine giriş çalışmamızı tamamladık. Kültüre ve gençlere sunduğumuz hizmetlerde olduğu gibi bu alanda da bizleri yalnız bırakmayan oyuncu dünyası sayesinde ilk çalışmamızda 1045 takım 6.000’den fazla oyuncu başvurusuyla Avrupa’nın en büyük CS:GO turnuvasını gerçekleştirmiş olduk.

Toplamda 37,536 dakika süren 1044 maç içeren Boyner Game Cup; 15 milyonu aşkın erişimiyle, 22 gün boyunca 7/24 destek sunmak için çalışan 51 çalışanımızla The Academys için gururla portföye eklenecek bir iş olarak sonlandı.

Tüm bu süreçte bizlerle bu heyecanı paylaşan oyunculara, tüm çalışanlarımıza ve bu iş birlikteliğinde bizleri tercih eden Boyner Büyük Mağazacılık A.Ş.’ye teşekkür ederiz.

Turnuvamız CS:GO kazananlarımız; Team Spartan, Arena Bulls, Flashers
Fifa 20 kazananlarımız; Berkije, KTzn_91, SYHD-3 başta olmak üzere tüm katılımcılara gelecek turnuvalarımızda başarılar dileriz.

Bu zorlu günlerde eğlenceyi evlerinize The Academys kalitesinde getirmeye devam edeceğiz.

Sadece Espor Turnuvası

Bu yıl 8 Mart’ta The Academys tarafından FDR Ataşehir’de düzenlediğimiz etkinliğe Espor’da kadın gücü damgasını vurdu.

Yıllardır birçok sektöre olduğu gibi spor sektörüne de cinsiyet eşitliği için Dünya çapında destek ve yatırımlar yapıldı. Yapılan bu yatırımlara 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde The Academys önderliğinde bir yenisi ekleniyor. Kadın oyuncular, spikerler ve hakemler eşliğinde gerçekleşecek bu etkinliğin en önemli vurgusu ise adında belirtiliyor : Sadece Espor Turnuvası (SET)

Son dönemlerde cinsiyet eşitliği adı altında atılan bu adımları artık bir üst basamağa taşımakta öncülük etmek isteyen The Academys, kadın vurgusuyla kadınların ayrımsallaştırıldığını gösterdi.

The Academys etkinlik süresince cinsiyet belirtilmeksizin başarılarıyla öne çıkmış sektörden güçlü isimlerin konuşmaları ve oyuncuların gösteri maçıyla cinsiyet eşitliğini tam anlamıyla bizlere sundu.

8 Mart Dünya Kadınlar Gününde Blaze Esports ve Empaty Esports Club CS:GO takımlarının gösteri maçını Dünya’nın ilk Espor Spiker eğitim şirketi olan The Academys’in yeni spikerleri sundu

Gösteri maçı sonrası sektörün öncü ve değerli isimlerinden Simge Erdoğan konuşmasıyla sektörde cinsiyet eşitliği ve önemi hakkında katılımcıları aydınlattı.

Kültüre katkımız fuarlar ile devam ediyor

The Academys ve League Factory iş birlikteliğiyle gerçekleştirdiğimiz sahne organizasyonumuzla GIST 2020’yi her yaştan insana eğlenceli bir fuar haline getirdik.

Oyun turnuvaları, dans yarışmaları, çekilişler ve VR deneyim alanları gerçekleştirdik. Bunlarla da yetinmeyip The Academys farkıyla sektörün güçlü isimleriyle konuşmalar gerçekleştirip insanlara sektörü sektörün içinden gösterdik. İlklere olan sevgimiz ile fuarın ilk Satranç Etkinliği’ni ve Yağlıboya Sanat Etkinliği’ni de gerçekleştirerek imzamızı attık.

Fuar sürprizi olarak duyurduğumuz; The Academys, Shoutcaster Academy’den gelen gücüyle eğitimlere geri dönüyor duyurusuna gelen iyi dönüşlerin motivasyonu, ilkleri yaşamanın ve yaşatmanın heyecanı, kültüre katkılarımızın katılımcılarda oluşturduğu gülümsemeyle The Academys GIST 2020’yi gururla sundu.